RECENZJE

MEDYCYNA ESTETYCZNA- MODA CZY ZAPOTRZEBOWANIE? RECENZJA KSIĄŻKI DR KRZYSZTOFA GOJDZIA ,,ZATRZYMAĆ CZAS”

Dr Krzysztof Gojdź- lekarz medycyny estetycznej, autor książek ,,Zatrzymać Czas- sekrety medycyny estetycznej oraz  ,,Twoja twarz Twój charakter”, założyciel kliniki Holistic Clinic w Warszawie. W wielu wywiadach telewizyjnych, jak i w książce pokazuje jakie ma podejście do zabiegów estetycznych oraz do pacjentów, którzy te zabiegi wykonują.

Dziś przychodzę do Was  z recenzją książki ,,Zatrzymać Czas”. Książka jest pięknie wydana, napisana lekko, w sposób zrozumiały nawet dla osób, które nie znają się na medycynie estetycznej. Atrakcyjnym dodatkiem są ilustracje, które możemy za pomocą aplikacji zamienić w krótkie filmy i zobaczyć jak wyglądają zabiegi wykonywane przez doktora.

Medycyna estetyczna, to dziedzina, która bardzo szybko rozwija się, a usługi pewnie latami będą na topie. Kobiety chcą być młode, piękne i bez zmarszczek. Czy ten pęd za doskonałością nie przeradza się w uzależenienie?

foto swiadoma-pielegnacja.pl

MODA NA MEDYCYNĘ ESTETYCZNĄ

Jako kosmetolog przyglądam się kobietom, które spotykam na co dzień. Jestem w stanie zrozumieć kobiety w wieku dojrzałym, które korzystają z medycyny estetycznej i chcą poprawić, to co fizjologicznie popsuło się i podlega naprawie.

Moja wyrozumiałość jest także skierowana do osób, które mają problem z przebarwieniami, z bliznami wszelkiego pochodzenia. Są to osoby, które świadomie korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, bo kosmetologia nie zawsze może poradzić sobie z takim problemem.

Niestety, nie jestem w stanie zrozumieć młodych dziewczyn, których skóra ma zdolność do regeneracji i proces ten blokują wykonując wypełnienia. Dobry kosmetolog będzie wiedział czy podjąć się terapii zminimalizowania zmarszczek czy odeśle do lekarza medycyny estetycznej. W przypadku młodych osób, którym takie zabiegi nie są potrzebne uważam, że jest to zdecydowanie moda, bo skoro inni mogą nie mieć zmarszczek, to ja też ich nie muszę mieć.

EMPATIA LEKARZA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Pewnie wiele z Was spotkało się z lekarzami, którzy są empatyczni i takimi, którzy widzą w pacjencie tylko pieniądze. Takie osoby można spotkać w każdej dziedzinie medycyny. Pompowanie twarzy botoksem, kwasem hialuronowym w ilościach przekraczających potrzeby jest chęcią zarobienia pieniędzy. Polki są pięknymi kobietami, brakuje im tylko świadomości jak w odpowiedni sposób dbać o swoją urodę i zdrowie, bo jest to nierozłączny element pięknej skóry. Dr Krzysztof Gojdź należy do tych lekarzy, którzy wykazują się empatią i chęcią niesienia pomocy innym.

PIENIĄDZE W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Tutaj mamy całe meritum tematu. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Medycyna estetyczna, to ogromne pieniędze, które można zarobić  i to dlatego tak dużo osób bierze się za jej wykonywanie. Możliwe, że więcej osób wykonuje zabiegi estetyczne ze względów na duże profity finansowe, niż wykonuje je z zamiłowania i rozsądku.

Nie jestem przeciwna takim zabiegom, ale uważam, że powinny być wykonywane wtedy, gdy są do tego wskazania. Zastanawialiście się ile lekarzy medycyny estetycznej lub lekarzy dermatologów, którzy zrobili roczną szkołę medycyny estetycznej odeśle swojego pacjenta do domu lub psychologa? Właściwie, to pytanie było retoryczne.

Każdy 1ml kwasu hilauronowego, to dodatkowy koszt, a czemu by jeszcze pacjentowi nie docisnąć, przecież zapłaci więcej…takiemu lekarzowi powinni odbierać możliwość wykonywania zawodu. Efektem końcowym są kobiety napompowane, które wygladają identycznie. Cóż…rządza pieniędza.

medycyna estetyczna dr krzysztof gojdź

foto swiadoma-pielegnacja.pl

UZALEŻNIENIE OD MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Właściwie to trudno dziwić się, że jak ktoś raz posmakuje zabiegu wypełnienia, to trudno później przyzwyczaić się do powrotu zmarszczek na twarzy. Dlatego jestem za tym, że jeśli już ktoś wykonuje takie zabiegi, to należy kierować się rozsądkiem.

W książce znajduje się rodział ,,UZALEŻNIENIE” w którymi dr Krzysztof Gojdź opsiuje, że każda kobieta chciałaby wyglądać jak Angelina Jolie, że łatwo o uzależnienie w medycynie estetycznej.

Pacjenci myślą, że kilkadziesiąt minut w gabinecie i będą piękni i młodzi.

Doktor mówi:

Nie zmieniam rysów twarzy, nikogo nie przerabiam, nie upodabniam do nikogo. Nawet za miliony dolarów. Jestem lekarzem medycyny regeneracyjnej.

Kobiety, które powiększały usta u osób, które nie wiedzą co znaczy profesjonalizm, najczęściej wyglądają tak samo. Usta po sam nos, policzki jak u chomika i z czoła blacha.

Najpiękniejsze to uśmiechać się  i zachować przy tym swoja twarz.

LEKARZ MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Znacie gabinet lekarski, który wykonuje usługi wypełnień kwasem hialuronowym i toksyną botulinową, który odmawia Wam wynokania zabiegu i mówi, że spróbujemy zabiegi regeneracyjne, żeby podbudzić komórki skóry do procesów naturalnie obronnych? Wydaje mi się, że jeśli taki znajdzie się, to będą to pojedyńcze jednostki.

WYPALENIE W ZAWODZIE LEKARZA

Dr Krzysztof Gojdź jak już napisałam wcześniej jest człowiekiem bardzo empatycznym. Komuś może się wydawać, że z taką ogromną ilością pieniędzy nie ma się zmartwień, finansowych może nie, ale jeśli ktoś pracuje z miłości do zawodu, to przeżywa każdy trudny przypadek.

W książce można przeczytać, że doktor do takiego stopnia przeżywa problemy swoich pacjentów, że potrafią pojawić się łzy- to musi być niesamowity człowiek.

Spora część lekarzy jest wypalona zawodowo. Pacjent, gdy przychodzi do gabinetu czuje, że jego problem nie do końca jest traktowany poważnie, często ma wrażenie, że nawet jest traktowany schematycznie.

Lekarze, pracują po 12 godzin dziennie, żyją w biegu, jedzą w biegu, a przy takim trybie życia szybko można dojść do punktu w którym ma się dość pracy.

Empatia, to cecha, która pomaga przetrwać, być najlepszym. To kolejny dowód na to, że lekarzem nie powinien być każdy.

DLA KOGO MEDYCYNA ESTETYCZNA

Korzystajmy z możliwości jakie dała nam medycyna estetyczna jeśli jest taka potrzeba. Jeśli masz opadający kącik ust, możesz dokonać korekty korzystając z medycyny estetycznej.

Jeśli Twoje policzki są opadające, płaskie, to także możesz je poprawić, ale taka grawitacja przychodzi dopiero w późniejszym wieku, nie wtedy, gdy kobieta ma 20, 30, 40 lat.

Skóra bardzo mocno zmienia się po 45 roku życia i wtedy dopiero możemy zacząć obserwować gdzie i czy w ogóle nastąpił spadek elastyczności. Fakt, że ktoś jest po 45 roku życia nie oznacza, że na twarzy nastąpił spadek elastyczności.

Lwia zmarszczka, poprzeczne zmarszczki czoła, kurze łapki. To wszystko można próbować spłycić za pomocą zabiegów z zakresu kosmetologii. Spłycić, a nie usunąć.

Jeśli jesteście młode, zdecydowanie zalecane są zabiegi pielęgnacyjne w postaci peelingów medycznych, mikronakłucia z użyciem medycznych koktajli witaminowych, w których bazą jest nieusieciowany kwas hialuronowy.

MOJE WNIOSKI 

Książkę dr Krzysztofa Gojdzia nie kupiłam z przypadku, zanim podjęłam taką decyzję, to słuchałam wywiadów, czytałam wypowiedzi.

Kupiłam ją, bo stwierdziłam, że nasze myślenie i podejście do pacjenta jest bardzo zbliżone. Nie rozczarowałam się. Był to zdecydowanie dobry zakup.

Książkę powinna mieć każda osoba, która martwi się o swój wygląd, która myśli, ze medycyna estetyczna sprawi, że ich skóra będzie piękna bez zmarszczek, aż do samej starości.

Skóra, to największy narząd człowieka. Jeśli wykonuje się zabiegi z zakresu kosmetologii czy medycyny estetycznej należy czekać aż nastąpi przebudowa w skórze, a to potrafi trwać dość długo- nawet do pół roku.

Polecam wykonywać zabiegi kosmetyczne w pierwszej kolejności, a jeśli po pół roku nie będzie poprawy stanu skóry, to można śmiało stwierdzić, że zabiegi nie były skuteczne lub potrzebna jest interwencja lekarza medycyny estetycznej.

Wypełnienie zmarszczek, to najszybsza droga do pięknej skóry, ale jestem zdecydowanie zwoleniczką regenerowania skóry stopniowo, bez pośpiechu, a skóra z pewnością nam się odwdzięczy.

Botoks nie działa przeciwstarzeniowo, nie regeneruje skóry, powoduje tylko, że na chwilę zatrzymujemy czas na naszej twarzy.

Myślę, że młode dziewczyny, kobiety, które poprawiają sobie na twarzy, to czego jeszcze w danym wieku nie powinny poprawiać nie mają wsparcia ze strony rodziny, chłopaka, narzeczonego, męża.

Dziewczyny, którym brak pewności siebie, myślą, że przez zabieg estetyczny będą bardziej adorowane. Jest to z pewnością brak samoakceptacji. W takim przypadku przydałoby się wsparcie psychologa.

Mogę napisać, że na takie zachowanie u kobiet mają wpływ także mężczyźni, bo uważają, że jak kobieta wypełni usta i będą bardziej ponętne, to zwiększy się jej seksapil.

Drogie Panie/Panowie! pamiętajcie, że piękno tkwi w naszym charakterze, w podejściu do drugiego człowieka. Kosmetyka i medycyna estetyczna, to wisienka na torcie.

2 komentarze

 1. Coco Collection blog

  26 października 2018 at 16:43

  Medycyna estetyczna to bardzo szeroki temat. Niestety jak w każdym zawodzie znajdzie się lekarz, który będzie leciał tylko na kasę i taki, któremu będzie zależało na pacjencie. W naszym zawodzie kosmetologów jest to samo. Ważna natomiast jest świadomość i to, by młode kobiety czy młodzi mężczyźni wybierali z głową lekarzy, a nie szli tam gdzie jest tanio itp. Książki nie znam, ale chętnie się z nią zapoznam. Fajny temat poruszyłaś 🙂

  1. admin

   26 października 2018 at 17:24

   Dziękuję Anito za odwiedzenie bloga i odniesienie się do tematu. Jesteś osobą bardzo empatyczną, więc Twoja opinia jest na wagę złota;)

Zostaw komentarz