KOSMETOLOGIA

Peeling chemiczny kosmetyczny, dermatologiczny i medyczny- różnice i koszty.

Przyglądając się różnym zabiegom kosmetycznym mam wrażenie, że peeling chemiczny z uwagi na swoją wysoką skuteczność, to najczęściej wykonywany zabieg. Jest tak wiele rodzajów peelingów chemicznych, że zastosowany typ przełoży się na efekty jakie możesz uzyskać oraz na to, ile zapłacisz za zabieg w gabinecie.

CZYM JEST PEELING CHEMICZNY

Peeling chemiczny, to zabieg polegający na złuszczeniu wierzchniej warstwy naskórka, jego głębszych partii, a nawet warstwy skóry właściwej.

gabinet kosmetyczny gorzów wielkopolski peeling chemiczny

Zabieg ma na celu oczyszczenie skóry, uregulowanie wydzielania sebum, nawilżenie oraz działanie przeciwzapalne.

Peeling chemiczny łagodzi skóry wrażliwe, usuwa nierównomierny koloryt, a także przeciwdziała starzeniu się skóry.

Działanie peelingu chemicznego jest wielokierunkowe, że prawie każdy problem jaki posiadasz można nim rozwiązać.

PODZIAŁ PEELINGÓW CHEMICZNYCH

Jako kosmetolog w swoim gabinecie dzielę peelingi chemiczne na trzy rodzaje: peeling kosmetyczny, dermatologiczny oraz medyczny.

W tym miejscu należałoby zatrzymać się, żeby odpowiedzieć na pytanie, które z pewnością Cię zainteresuje. Jaki peeling mam wybrać?

Zacznę od tego, ze jeśli decydujesz się na zabieg peelingiem chemicznym, to rodzaj zastosowania powinnaś pozostawić w rękach kosmetologa, do którego trafiasz.

Peeling kosmetyczny– to peeling, który ma prosty i bezpieczny skład. Działa na warstwę rogową naskórka.

peeling chemiczny kosmetyczny

Przykładem takiego peelingu chemicznego może być kwas migałowy, glukanolakton oraz kwas laktobionowy. To podstawowe składniki, które są stosowane w przypadku pierwszego kontaktu kwasu ze skórą lub przy cerach wrażliwych.

Peeling dermatologiczny– użyta nazwa nie jest nazwą pod którą został zarejestrowany dany produkt. Stosuje się ją, aby podkreślić bardziej zaawansowany skład oraz technologię produkcyjną niż w peelingu kosmetycznym.

peeling chemiczny

Co wyróżnia peelingi dermatologiczne?

Nanotechnologia- to jeden z przykładów zaawansowanej produkcji. Pozwala przenosić substancje czynne w kapsułkach o niewielkich rozmiarach, które szybko docierają do problemu położonego w głębszych warstwach naskórka.

Przykład:

Retinol- to substancja drażniąca. Użycie 1% może powodować wysuszenie skóry i podrażnienie. Dzięki nanotechnologii można zastosować niższe stężenie, które docelowo będzie działało 10-krotnie mocniej niż ten 1%- nie powodując podrażnienia.

peeling chemiczny dermatologiczny

Przykładem substancji użytych w peelingach chemicznych dermatologicznych są: kwas nordihydrogwajaretowy, 4-N butylrezorcynol, withania somnifera, laktoferyna, kwas kawowy.

Powyższe substancje raczej nie są używane w peelingach kosmetycznych.

Peeling medyczny– to kwasy, które posiadają rejestrację medyczną. Bardzo często opierają się na najsilnieszym kwasie trójchlorooctowym( TCA ).

Na rynku są peelingi medyczne z użyciem kwasu TCA( PRX T-33, BIOREPEEL, PQ AGE, VALENCIA PEEL MEDIDERMA ), które są bezpieczne i bardzo skuteczne.

KOSZTY ZABIEGU PEELINGIEM CHEMICZNYM

Jeśli przeczytałaś cały artykuł, to teraz na pewno już wiesz skłąd biorą się zróżnicowane ceny w gabinetach kosmetologii. Decydując się na peeling chemiczny nie powinnaś porównywać cen pomiędzy gabinetami, bo nie wiesz na jakich produktach pracuje gabinet.

Ania może stosować kwasy kosmetyczne, gdzie zabieg jest w granicach 120zł-150zł.

Ola może stosować kwasy dermatologiczne, gdzie zabieg jest w granicach 200zł-250zł

Jola może sosować kwasy medyczne, gdzie zabieg jest w granicach 300zł-350zł

Zadajesz sobie pytanie, co mam dla siebie wybrać? Pamiętaj, że jedyną osobą, która podejmuje decyzje jaki zabieg zastosować jest kosmetolog, który wykonuje zabieg.

Decydujący wpływ ma także problem z jakim przychodzisz do gabinetu. Jeśli masz trądzik czy przebarwienia, to musisz pamiętać, że w takiej sytuacji powinny być użyte wysokiej jakości produkty.

Natomiast jeśli nie masz problemu ze skórą, a przychodzisz ją odświeżyć jednorazowym zabiegiem, to uważam, że kwasy kosmetyczne w zupełności sobie poradzą.

Mam nadzieję, że rozwiałam Twoje wątpliwości i teraz już nie będziesz godzinami przeglądała cenników gabinetów kosmetycznych, aby wybrać dla siebie jak najtańszy zabieg, bo cena to efekt końcowy użytych produktów.

Jeśli nie wiesz jaki peeling chemiczny będzie dla Ciebie najlepszy, skonsultuj to z kosmetologiem.

4 komentarze

 1. Ewa

  6 grudnia 2022 at 12:23

  Czy mając przewlekła chorobę nowotworową i przyjmując interferon, można sobie wykonać peeling chem. Biorepeel?

  1. admin

   26 lutego 2023 at 22:01

   Przeciwwskazaniem do wykonywania peelingów chemicznych są choroby autoimmunologiczne oraz nowotworowe. Jako kosmetolog u siebie w gabinecie nie wykonałabym Pani takiego zabiegu.

 2. DER-MED Kraków

  1 lutego 2021 at 13:33

  Bardzo dobrze, że wspomniałaś o tym, że kosmetolog pomaga nam dostosować rodzaj zabiegu, który idealnie będzie pasował dla naszej skóry! Dziękuję za wpis! 😉

  1. admin

   31 marca 2021 at 07:37

   Mamy bardzo duże możliwości zabiegowe, trzeba mądrze wykorzystać swoją wiedzę;)

Zostaw komentarz