ZABIEGI KOSMETYCZNE

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA- CZY WIESZ JAK DZIAŁA?

Kobiety dbają o swoja urodę i estetykę. Wiem to ja i wiesz to Ty. Przywiązywanie uwagi do swojego wyglądu stało się tak bardzo popularne, że już od początku grudnia trudno dostać się do gabinetów kosmetycznych. Nic dziwnego, święta zobowiązują i to nie tylko jeśli chodzi o domowe obowiązki. Widzisz ofertę nowoczesnych zabiegów i wierzysz w to, że Twoja cera zmieni się w nieskazitelną skórę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? Zaraz, zaraz… Nie każdy zabieg jest dostosowany do Twojej skóry, jednak jednym z najbardziej skutecznych i sprawdzonych w działaniu jest mezoterapia mikroigłowa.

Kolejne Twoje obaway, to czy zabieg jest dla Twojej skóry?

WSKAZANIA DO MEZOTERAPII IGŁOWEJ
  • zwiększenie elastyczności i gęstości skóry,
  • przebarwienia,
  • nierównomierny koloryt,
  • cienie pod oczami,
  • blizny potrądzikowe,
  • zmarszczki,
  • cellulit,
  • prewencyjne działanie przeciwstarzeniowe.

Jeśli chociaż jeden powyższy element jest Tobie dobrze znany, oznacza, że spokojnie możesz wybrać się do gabinetu na ten zabieg.

DZIAŁANIE MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ

Polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry poprzez bardzo cieńkie igły. Brzmi strasznie? Bez obaw.

Wykonany w dobrym gabinecie kosmetologii jest to zabieg bardzo bezpieczny.

Poprzez sam proces mikronakłuwania zostają uwolnione czynniki wzrostu, które znajdują się w płytkach krwi. Dzięki czynnikom wzrostu namnażają się fibroblasty- komórki, które wytwarzają kolagen.

Dzięki temu Twoja skóra będzie napięta, a po serii zabiegów wszelkie niedoskonałości zostaną naprawione przez proces przebudowy tkanki.

Przez mikronakłucia tworzy się także elastyna- białko odpowiedzialne za elastyczność skóry i glikozaminoglikany- kwas hialuronowy, który wiążę wodę w skórze.

Ze skórą podczas mezoterapii należy pracować bardzo delikatnie. Głębokie wkłucia i duże krwawienie nie są potrzebne do uzsykania super efektów.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonuje się za pomocną tzw Dermapena, Mezopena( nazwa w zależności od firmy ). Końcówki do urządzenia są sterylne i jednorazowe!

Mezoterapia jest zbiegiem inwazyjnym, dochodzi do przerwania ciagłości naskórka. Higiena podczas takiego zabiegu jak i przed jego wykonaniem oraz po, jest najważniejszą rzeczą.

ZAKUP AMPUŁEK ZE SPRAWDZONEGO ŹRÓDŁA

Pod mezoterapię mikroigłową należy dobrać odpowiedni produkt i tutaj nie ma miejsca na tanie kosmetyki. Pamiętaj o tym zanim wybierzesz zabieg podejrzanie tani.

Jako kosmetolog mam świadomość odpowiedniego przechowywania produktów i Ty jako klient także powinnaś mieć taką świadomość. Nie zamawiam ampułek z hurtowni, tylko zawsze od bezpośredniego dystrybutora na Polskę. Mam pewność, że jest to produkt zawsze w terminie, ponadto mogę liczyć na profesjonalną opiekę przedstawiciela medycznego.

Jak w każdych zabiegach z zakresu kosmetologii powinno się przeprowadzić serię zabiegów. W przypadku mezoterapii jest to seria od 3-6 zabiegów co 2-4 tygodni.

Nie spodziewaj się, że po jednym zabiegu wyeliminujesz wszystkie swoje problemy. To nie ode mnie zależy czas poprawy stanu skóry, fizjologii się nie przyśpieszy. Skóra musi mieć czas na odbudowę.

Z uwagi na to, że jest to zabieg inwazyjny, to w ciągu 1-3 dni po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie skóry czy opuchnięcie.

 

GABINET KOSMETOLOGII FUNKCJONALNEJ ŚWIADOMA PIELĘGNACJA 
UL. PODMIEJSKA BOCZNA 11/ 2 piętro
GORZÓW WIELKOPOLSKI
TEL 511836846

 

Zostaw komentarz