PIELĘGNACJA

KOSMETYKI PIELĘGNACYJNE DO TWARZY- JAK WYBRAĆ?

Mogę sobie wyobrazić ile czasu poświęcasz na szukanie i zastanawianie się nad tym, jakie kosmetyki pielęgnacyjne do twarzy wybrać. Napiszę dziś kilka podstawowych zasad, które ułatwią Ci wybór.

spedf

SKŁAD KOSMETYKÓW

Wybrać dobre kosmetyki do pielęgnacji twarzy, to trudne zadanie.

Niezbędna jest nie tylko wiedza o składzie samego kremu, ale również technologia produkcji, receptura kosmetyczna, zastosowane nośniki substancji aktywnych oraz ilość tych substancji, a także ich pochodna.

Nawet jeśli będziesz znała na pamięć składy kosmetyków nie oznacza, że wybierzesz dla siebie najlepszy krem. Oczywiście Twoja wiedza jaką posiadasz lub jaką zdobędziesz pomoże Ci wyeliminować substancje kontrowersyjne.

Jednak nadal pozostaje kwestia działania kremu- bo chyba chciałabyś, żeby Twój krem działał?

TO CO Z DZIAŁANIEM KOSMETYKÓW DO PIELĘGNACJI TWARZY?

I tutaj Cię rozczaruję. Wg mojej oceny większość kosmetyków na rynku nie działa. Smarujesz buźkę z nadzieją, że długo będzie młoda?

Młodość Twojej skóry może w połowie zależy od kosmetyków, których używasz.

Dlaczego tak jest? To wytłumaczę Ci na końcu wpisu;)

Receptura kosmetyku( jego skład, użyte substancje aktywne oraz technologia produkcji ) powinna być tak opracowana, żeby dobroczynne składniki przedostały się przez błonę podstawną do skóry właściwej.

Błona podstawna łączy naskórek ze skórą właściwą i jest całkowicie nieprzepuszczalna dla substancji aktywnych.

Skórę właściwą nazywam życiem, bo tam dzieją się wszelkie procesy, które mają wpływ na stan naszej skóry.

Idealnym przykładem jest kolagen? Żadne argumenty nie przekonają mnie, że kolagen stosowany na skórę odmładza ją.

Kolagen jest tak duży, że nie ma szans przedostania się przez warstwę rogową( to czego dotykasz codziennie podczas demakijażu czy makijażu ), przez warstwę ziarnistą( kolejna warstwa naskórka ) i skóry właściwiej.

WIĘC JAK MAM WYBRAĆ ODPOWIEDNI KREM DO TWARZY?

Przede wszystkim powinnaś się skupić na składnikach, które wchodzą w skład budowy naszego naskórka.

Jeśli łuszczy Ci się skóra, to najprawdopodobniej oznacza, że została pozbawiona całkowicie ochrony.

W takiej sytuacji potrzebne jest uzupełnienie substancji tłuszczowych.

Tłuszcze m.in budują nasz naskórek, ponieważ to one są odpowiedzialne za warstwę ochronną naskórka.

Jakie to substancje?

  • ceramidy,
  • cholesterol,
  • skwalen.

Jeśli masz skórę suchą musisz zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry i stosować substancje nawilżające znajdujące się w naskórku.

Jakie to substancje?

NMF– substancje naturalnego czynnika nawilżającego( wolne aminokwasy, sole kwasu piroglutaminowego PCA , mocznik, kwas mlekowy, składniki mineralne- jony chloru, sodu, potasu, wapnia i magnezu )

MOCZNIK, AMINOKWAS LIZYNA, KWAS PCA
SKWALEN, KWAS MLEKOWY, KWAS PCA, LECITHIN( LECYTYNA )
CERAMIDY, SKWALEN, AMINOKWASY ALANINA, GLICYNA

I TYLKO TYLE MAM SZUKAĆ W KREMIE?

Oczywiście, że nie tylko tyle, ile wyżej wymieniłam. To co napisałam, to podstawowe składniki jakie powinna zawierać baza kremu.

Dodatki takie jak witamina C, rezweratrol, witaminy z grupy B, różne oleje, witamina E, aloes, koenzym Q10, zielona herbata i inne- to substancje wspomagające dodawane do kosmetyków

Również są bardzo ważne, ponieważ pomagają dbać o stan Twojej skóry jak nawilżenie, natłuszczenie, pobudzenie krążenia czy regeneracja.

Jednak pamiętaj, że w pierwszej kolejności szukasz substancji, które budują Twój naskórek, a następnie substancji dodatkowych, które będą działały wspomagająco.

CO Z TĄ MŁODOŚCIĄ SKÓRY?

Na wygląd Twojej skóry składa się wiele czynników: odpowiednia pielęgnacja, odpowiednie odżywienie i dostarczenie skórze składników od wewnątrz, prawidłowe nawodnienie oraz predyspozycje genetyczne.

Dziś już o genetyce mówi się w niskim procencie, Dlaczego? Wyobraź sobie sytuację, że regularnie uprawiasz sport, dbasz o prawidłowo zbilansowane jedzenie, nie palisz papierosów, dbasz o swoją skórę poprzez dobrze dobraną pielęgnację oraz wykonujesz zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Twoi rodzice postępowali całkiem odwrotnie.

Nie można zatem mówić, że proces starzenia się Twojej skóry i organizmu będzie przebiegał tak samo.

Zostawiam Cię z przemyśleniami czy na pewno dobrze wybierasz swój krem, jeśli to dla Ciebie zbyt dużo i nie masz czasu i ochoty zajmować się, to zleć to profesjonaliście w gabinecie kosmetycznym.

Zapraszam Cię na fanpage gabinetu https://www.facebook.com/gabinetswiadomapielegnacja/ , który prowadzę z wielką pasją do kosmetologii.

Zostaw komentarz