Uncategorized, ZABIEGI KOSMETYCZNE

Jaki zabieg na przebarwienia na twarzy?

Przebarwienia na twarzy, to problem dla wielu kobiet. Problem ten sprawia, że nasza twarz ma nierównomierny koloryt, którego często nie da się zakryć podkładem do twarzy. Zatem wiele z nas zadaje sobie pytanie jaki zabieg na przebarwienia na twarzy jest skuteczny?

PRZEBARWIENIA I ICH PODZIAŁ

Nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie jaki zabieg na przebarwienia na twarzy jest najbardziej skuteczny do momentu, gdy nie odpowiesz sobie na pytanie jakiego rodzaju masz przebarwienie i na jakiej głębokości.

Przebarwienia dzielimy na trzy grupy:

 • naskórkowe ( płytkie )
 • skórne( głębokie )
 • mieszane skórno-naskórkowe

RODZAJE PRZEBARWIEŃ

W przypadku przebarwień możemy rozróżnić kilka rodzajów:

 • pozapalne( np. potrądzikowe )
 • piegi
 • melasma, ostuda ( podłoże hormonalne )
 • melasma naczyniowa
 • melanoza riehla( powstałe w wyniku działania substancji fotouczulających )
 • plamy soczewicowate( występujące w wieku dojrzałym )
plamy soczewicowate

PRZEBARWIENIA A DIAGNOSTYKA

Usuwanie przebarwień, to w gabinecie najczęściej wykonywane zabiegi za raz po trądziku. Niestety o ile samo usunięcie przebarwienia może nastąpić szybko, to i powrót przebarwienia następuje równie szybko. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj przebarwienia wrzuca się przysłowiowo do jednego worka, a niestety tak to nie powinno wyglądać, bo każdy rodzaj przebarwienia wymaga innego zabiegu. Diagnostyka w tym przypadku jest niezwykle ważna.

W swoim gabinecie używam do tej oceny lampy wooda, która doskonale mówi o tym, z jakim przebarwieniem mam do czynienia.

Odpowiednia diagnostyka jest jednym z ważniejszych elementów, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie jaki zabieg na przebarwienia na twarzy będzie skuteczny.

JAKI ZABIEGI NA PRZEBARWIENIA NA TWARZY

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jaki zabieg będzie najlepszy. Jedno jest pewne- zabieg ten powinien być zabiegiem rozłożonym w czasie kilkumiesięcznej terapii.

Do zabiegów depigmentujących należą:

 • zabiegi peelingami chemicznymi( kwas mlekowy, TCA, kwas ferulowy, kwas kojowy, kwas retinowy )
 • peeling ziołowy,
 • laseroterapia.

W swoim gabinecie na przebarwienia na twarzy wykonuję zabieg DNA RECOVERY PEEL firmy Mediderma, LASER IPL Z CERTYFIKACJĄ INSTYTUCJI FDA, BIOREPELL– zabieg medyczny oparty na działaniu kwasu TCA, MELASPEEL R firmy Mediderma, RETISES CT YELLOW PEEL– oparty na złuszczaniu retinolem.

Jak zauważysz mam do wyboru kilka zabiegów i w zależności od rodzaju przebarwienia łączę ze sobą różne protokoły w celu większej efektywności.

Ważne!

Wybór zabiegu na przebarwienia na twarzy powinien zależeć od rodzaju przebarwienia oraz jego położenia.

Zabiegi depigmentujące nie powinny być tylko złuszczaniem, ale powinny to być także zabiegi nawilżające, odżywcze, a także dostarczające substancje blokujące aktywność komórek barwnikowych( podaż poprzez mezoterapię ).

Kontynuacją zabiegów depigmentujących powinna być ustalona przez kosmetologa pielęgnacja oparta na substancjach, które będą regulowały pracę komórek barwnikowych- melanocytów.

2 komentarze

 1. DER-MED Katowice

  1 lutego 2021 at 13:36

  Warto skonsultować zabiegi z kosmetologiem w celu uzyskania jak najlepszego efektu idealnie dopasowanego do naszej skóry!

  1. admin

   31 marca 2021 at 07:38

   Czynniki wpływające na proces melanogenezy są bardzo rozległe, ale zawsze jest szansa na usunięcie przebarwień. Trzeba być po prostu bardzo cierpliwym;)

Zostaw komentarz