KOSMETOLOGIA

Gabinet Kosmetologii Gorzów Wielkopolski- dlaczego otworzyłam własny salon?

Gabinetów kosmetycznych w Gorzowie Wielkopolskim jak w każdym mieście jest bardzo dużo. Co mnie skłoniło do tej decyzji i jakie są dla mnie priorytety w wykonywaniu zawodu kosmetologa? Zapraszam do zapoznania się.
POMOC DLA SKÓR PROBLEMATYCZNYCH

Kluczowa przyczyna otwarcia gabinetu kosmetologii – to stworzenie miejsca w którym  klient z problemem będzie mógł się na chwilę zatrzymać i wsłuchać w moje rady. Kieruję się zasadą, że zabiegi z zakresu kosmetologii, to tak zwana wisienka na torcie. Co to oznacza?, że zawsze, ale to zawsze należy szukać przyczyny problemu z jakim dana osoba przychodzi. Wiem, że osoby z trądzikiem są traktowane schematycznie i czasem z bezsilności przestają szukać nowych rozwiązań.

Uważam, że leczenie farmakologiczne w pewnych ciężkich przypadkach jest potrzebne, ale uważam, że takie kroki to ostateczność. Kluczem do sukcesu są odpowiednio dobrane zabiegi i odpowiednio ustalona pielęgnacja pozabiegowa.

Problemy skórne są często tematem wstydliwym. Ze skórą jest tak jak z paznokciami, jak kobieta nie ma zrobionego manicure i pomalowanych paznokci, to chowa dłonie. Natomiast jak zrobione, to chętnie pokazuje. Z twarzą jest dużo gorzej. Nie możemy jej schować, dlatego w przypadku trądziku jest to temat mocno krępujący.

Kto może najlepiej zrozumieć, co czuje osoba z trądzikiem? Osoba, która sama miała problem ze skórą.

Przeszłam leczenie maściami zewnętrznymi, izotretynioną czyli IZOTEK lub ROACCUTANE. Wiem jakie są skutki uboczne, jak przebiega leczenie, jakie są efekty końcowe- znam to wszystko bardzo dobrze i dzięki temu moge dziś przekazać Tobie tą wiedzę, a Ty podejmiesz decyzję, w jaki sposób chcesz rozwiązać swój problem.

CZAS

W moim gabinecie chcę mieć czas dla klienta, nawet kosztem tego, że przyjmę ich mniej w ciągu dnia. To miejsce, w którym otaczam troską każdą osobę, która przychodzi po wsparcie. Nie ma mniej lub bardziej ważnych klientów – każdego traktuję tak samo.

WSPÓŁPRACA ZE SPECJALISTAMI

Nie wyobrażam sobie kosmetologa pracującego ze skórą trądzikową, atopową, łuszczycową, który z kolei nie współpracuje z DIETETYKIEM.

Dietetyk, to dla kosmetologa bardzo ważna osoba. Dzięki wiedzy i doświadczeniu dobrego specjalisty rezultaty pracy są znacznie lepsze.

Dlatego jeszcze przed otwarciem gabinetu podjęłam współpracę z dietetykiem, aby pomoc w skórach trądzikowych mogła przebiegać sprawnie.

BADANIA LABORATORYJNE

To kolejna ważna kwestia.

Pamiętaj, że jeśli chcesz nie mieć problemu bardzo ważna jest diagnostyka. Bez niej ciężko jest odnaleźć przyczynę. Można pracować metodą prób i błędów, ale po pierwsze jest to długotrwałe, a do tego jeszcze bardzo kosztowne.

Chcę dla klienta jak najlepszych rezultatów, a praca bez diagnostyki, to jak strzelanie z armaty do komara- może uda się.

PROFESJONALNA PIELĘGNACJA POZABIEGOWA

Prowadząc terapię od razu ustalam plan pielęgnacyjny kosmetykami profesjonalnymi. Szanuję budżet każdej osoby, więc zawsze staram się dobierać pielęgnację na możliwości finansowe każdego klienta. Nie zmuszam, proponuję, przedstawiam korzyści. Wspólnie decydujemy jaka to będzie pielęgnacja.

WIEDZA

Zawsze daję z siebie maksimum wiedzy jaką posiadam. Klient ma wyjść ode mnie z wiedzą, którą czerpię od najlepszych specjalistów z różnych stron Polski.

 Głupiec myśli, że ma dość rozumu; mędrzec wie, jak wiele mu brakuje. William Shakespeare

Dokładnie powyżej jest mój ulubiony cytat, dlatego cały czas doskonale swoje umiejętności poprzez szkolenia, spotkania ze specjalistami, by omawiać problemy i razem podejmować decyzję jakie efekty będą najskuteczniejsze dla danego problemu.

DOŚWIADCZENIE

To jest bardzo ważny punkt mojego tematu.

Nie otwieram gabinetu jako młoda studentka od razu po szkole, bo na własnym przykładzie wiem, że doświadczenie w kosmetologii zdobywa się przez cały okres wykonywania zawodu kosmetologa – oczywiście, jeśli ktoś chce być profesjonalistą. Uczestniczyłam w różnych szkoleniach, czytałam literaturę medyczną, szukałam na rynku sprawdzonych preparatów do zabiegów i dopiero po 6 latach gotowa jestem na otwarcie gabinetu.

WYBRANE ZABIEGI

Dlaczego w naszym gabinecie nie ma hurtowni sprzętu do zabiegów? bo uważam, że duża część z nich, to czytsty marketing i próba wyzysku pieniędzy od kosmetologa i od klienta. Wykonujemy zabiegi tylko o potwierdzonej naukowo skuteczności.  Wykonuję zabiegi na najwyższej jakości kosmetykach. nigdy nie oszczędzałam na produktach. Uważam, że tanimi kosmetykami można robić zabiegi w domu. Do gabinetu przychodzi się po profesjonalizm. Tutaj nie ma miejsca na oszczędność.

Każdy zabieg będzie nieskuteczny jeśli zostanie wykonany produktem kiepskiej jakości. To dlatego słyszę nieraz opinie typu ,, była na serii 10 zabiegów kwasami i nic mi nie pomogło”. Właśnie, to jest dowód na kiepską jakość produktu i nie skupienie się na szukaniu przyczyny problemu.

Jak słyszę takie historie, to jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że moje miejsce jest wyjątkowe.

Na rynku mam swoje PEREŁKI, które działają fantastycznie.

Jeśli po przeczytaniu mojego wpisu Wasze zdanie jest dokładnie takie jak moje, to znaczy, że mój gabinet, to idealne miejsce dla Ciebie.

Zapraszam do Gabinetu Kosmetologii Funkcjonalnej po mądre zabiegi, które będą kondycjonowały i regenerowały skórę.

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz