KOSMETOLOGIA

Kosmeceutyki, dermokosmetyki a kosmetyki- jaka jest różnica?

Kupując kosmetyki, klienci nie zawsze zastanawiają się nad różnicą między dermokosmetykiem a kosmetykiem. Zazwyczaj kupują dzięki obejrzanej reklamie, przeczytanej recenzji na blogu, a także poleceniu kosmetyku przez koleżankę. Rynek kosmetyczny przepełniony jest produktami pielęgnacyjnymi. Na co warto zwrócić uwagę?

Najważniejszy czynnik jakim powinnyśmy kierować się przy wyborze kosmetyku, to znajomość potrzeb własnej skóry. Nie możemy się w tej kwestii pomylić, bo taka pomyłka sprawi, że skóra nie otrzyma tego, co tak naprawdę potrzebuje. Istotny jest także skład oraz działanie na skórę, które deklarują producenci.

RÓŻNICOWANIE PRODUKTÓW KOSMETYCZNYCH

Kosmeceutyki i dermokosmetyki, to tylko nazwa handlowa lub marketingowa.

Każda firma inaczej definiuje swoje produkty nazywając je dermokosmetykami czy kosmeceutykami- w tym zakresie jest pełna swoboda marketingowa.

Producenci produktów pielęgnacyjnych nazywają swoje produkty- dermokosmetykami, ponieważ są dedykowane na konkretny problem skóry.

Dermokosmetyki kojarzą się zwykle z produktami, które możemy kupić w aptece, jednakże nie zawsze tak jest.

Kanałem sprzedaży dermokosmetyków mogą być także sklepy internetowe czy gabinety kosmetyczne.

Dermokosmetyki często posiadają w nazewnictwie dodatek m. in: PRO, MD, MEDICAL, DERMA, MEDICA, PHARMA.

dermokosmetyki a kosmetyki

DERMOKOSMETYKI A KOSMETYKI- RÓŻNICA W STOSOWANIU PRODUKTU

W dermokosmetykach najważniejsze jest:

  • bezpieczeństwo,
  • skuteczność,
  • przyjemność ze stosowania produktu.

W kosmetykach najważniejsze jest:

  • przyjemność ze stosowania produktu,
  • skuteczność,
  • bezpieczeństwo.

dermokosmetyki a kosmetyki jak wybrać

REJESTRACJA PRODUKTU

W polskim prawie nie ma różnicy miedzy dermokosmetykiem a kosmetykiem. Produkt rejestruje się jako kosmetyk lub lek, nie ma nic pomiędzy. Natomiast między kosmetykiem, a lekiem jest zasadnicza różnica. Kosmetyk nie ma prawa przeniknąć do krwiobiegu.

Kosmetyk – kosmetykiem jest każda substancja chemiczna lub mieszanina,przeznaczone do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, których wyłącznym lub podstawowym celem jest utrzymanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie, zmiana wyglądu ciała lub ulepszenie jego zapachu

 

Lek – termin ustawowy: produkt leczniczy – każda substancja, niezależnie od pochodzenia (naturalnego lub syntetycznego), nadająca się do bezpośredniego wprowadzania do organizmu w odpowiedniej postaci farmaceutycznej w celu osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego, lub w celu zapobiegania chorobie, często podawana w ściśle określonej dawce. Lekiem jest substancja modyfikująca procesy fizjologiczne w taki sposób, że hamuje przyczyny lub objawy choroby lub zapobiega jej rozwojowi.

MOJE WNIOSKI

Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem dermokosmetyku a kosmetyku, to jest jedna odpowiedź:

Jeśli macie problem ze skórą( trądzik, atopowe zapalenie skóry, łuszczycę i inne ), to należałoby pomyśleć o zakupie dermokosmetyku.

Jeśli nie macie problemu ze skórą, a chcecie osiągnąć działanie przeciwstarzeniowe, to drogeria będzie odpowiednim miejscem do zakupu.

Osobie, która chce wybrać pielęgnację z wyższej półki cenowej, to proponuję zadbać o skórę dermokosmetykiem, w którym są wykorzystywane najnowsze technologie produkcyjne. Takie produkty znajdziecie w internecie, w dobrych aptekach lub gabinetach kosmetycznych.

Więcej o nowoczesnych technologiach stosowanych w produkcji kosmetyków znajdziesz tutaj.

Pamiętajcie tylko, że kosmetyki z drogerii mają niższy procent składników aktywnych oraz są to produkty, w których stosuje się chemiczne komponenty zapachowe, więc jeśli jesteś alergikiem, to odpuść sobie zakupy w drogerii.

WASZE DOŚWIADCZENIA

Jaki jest Wasz codzienny wybór dotyczący zakupu produktów pielęgnacyjnych? Wybieracie dermokosmetyki czy kosmetyki z drogerii? Podzielcie się opiniami w komentarzach.

Zostaw komentarz