PIELĘGNACJA

Badanie skóry twarzy

W gabinecie do badania skóry twarzy wykorzystuje dwa narzędzia. Jest to komputer, który pokazuje określone parametry skórne oraz lampa wooda, która za pomocą promieniowania UV wywołuje odpowiednie zabarwienie, które mówi o problemach ze skórą. W dalszej części przedstawię kilka wyników badań z gabinetu.

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA SKÓRY

Komputerowe badanie skóry twarzy jest to narzędzie, które nie zastąpi doświadczonego oka kosmetologa. Jednak to urządzenie pokazuje obrazowo co dzieje się z Twoją skórą.

Gdy kosmetolog bada Twoją skórę, diagnozuje ją jako skórę na przykład naczyniową( z pewnością wie co mówi )- to dla Ciebie słowa. Tymczasem, gdy zobaczysz jak wygląda Twoja skóra w powiększeniu i zobaczysz co jej dolega, to bardziej zaczniesz myśleć nad prawidłową pielęgnacją swojej skóry- oczywiście jeśli zależy Ci na jej dobrym wyglądzie.

CO POKAZUJE KOMPUTER DO BADANIA SKÓRY TWARZY

Komputery do badania skóry pokazują nawilżenie, poziom sebum, pigmentację, złuszczanie, elastyczność, wielkość zmarszczek, naczynka czy przebarwienia, Urządzenia na rynku są bardzo różne. Większość z nich ma podobne parametry. Dla mnie podstawowym parametrem jaki powinien posiadać komputer, to nawilżenie i natłuszczenie skóry, a to już posiada każdy sprzęt.

Poniżej kilka parametrów z badania skóry.

NAWILŻENIE SKÓRY

Jest to bardzo ważny parametr. Brak wody spowoduje, że Twoja skóra stanie się mniej elastyczna. Na takiej skórze szybciej pojawią się zmarszczki, ale nie te mimiczne od uśmiechania, tylko te z braku prawidłowego nawilżenia. Odpowiednia ilość wody w skórze zapewnia jędrność i zdrowy wygląd skóry.

Poniżej przykłady jak wygląda prawidłowo nawilżona skóra oraz taka, której brak nawilżenia.

gabinet kosmetyczny gorzów wielkopolski
Prawidłowe nawilżenie skóry. Ilość wypijanej wody, to 1,5l każdego dnia.
gabinet kosmetyczny gorzów wielkopolski
nieprawidłowe nawilżenie skóry

SEBUM

Ilość spożywanej wody jest bardzo potrzebna do zachowania prawidłowego nawilżenia skóry. Jednak bardzo istotne w przypadku funkcjonowania naskórka jest poziom natłuszczenia skóry, który zabezpiecza skórę przed utratą wody.

gabinet kosmetyczny gorzów wielkopolski
Skóra mieszana- zbyt małe natłuszczenie skóry na policzkach w stosunku do czoła.
gabinet kosmetyczny gorzów wielkopolski
Skóra tłusta- proporcja natłuszczenia skóry na czole i policzkach jest taka sama.

WRAŻLIWOŚĆ SKÓRY

Masz czasami wrażenie, że piecze Cię skóra na policzkach, że robi się czerwona? Parametr wrażliwości skóry pokazuje nam jak wyglądają naczynia krwionośne. Pewne rzeczy jesteśmy w stanie zobaczyć ,,gołym” okiem, ale gdy jest początek problemów z naczyniami, to ta funkcja jest bardzo przydatna.

Poniżej dwa zdjęcia z badania skóry twarzy. Pierwsze- delikatnie rozszerzone naczynia. Ten problem jest tylko na policzku, tuż bliżej kości policzkowej. Klientka na pytanie czy w tym miejscu odczuwa wrażliwość skóry potwierdziła, że to miejsce robi się czerwone i czasami lekko piecze pod wpływem czynników zewnętrznych.

Drugie zdjęcie- mamy bardzo duży problem z naczynkami, który wymaga wsparcia w postaci dobrze dobranych zabiegów w gabinecie, indywidualnie dobranej terapii pielęgnacyjnej oraz suplementacji. W drugim przypadku skóra bardzo intensywnie czerwieni się i piecze.

badanie skóry gabinet kosmetyczny gorzów wielkopolski
początek wrażliwości skóry
badanie skóry gabinet kosmetyczny gorzów wielkopolski
intensywna wrażliwość skóry

Jak zauważysz parametry z badania skóry twarzy są bardzo szczegółowe. Nie istnieje podział skóry tylko na mieszaną, suchą czy tłustą. Wyniki całkowitych badań należy połączyć ze sobą i ocenić faktyczny rodzaj skóry. Jest to niezwykle istotne w przypadku ustalenia indywidualnego planu pielęgnacyjnego czy zabiegowego.

Postawienie diagnozy z badania skóry twarzy będzie dla Ciebie ważne, bo może Ci pokazać, że nie tylko masz skórę mieszaną ale Twoja skóra może być naczyniowa, która wydziela zbyt małą ilość sebum i posiada zbyt niski poziom nawilżenia oraz są widoczne przebarwienia. I teraz jaki krem zakupiłabyś dla swojej skóry, skoro mamy problem wrażliwości skóry, odwodnienia i przebarwień?

Skorzystaj z diagnostyki skóry w gabinecie kosmetologicznym. Nie kupuj kosmetyków z przypadku. Zadbaj o swoją skórę.

Zostaw komentarz