ZABIEGI KOSMETYCZNE

Zabieg antycellulitowy termoaktywny od SpaAbyss

Przybliżę Wam dziś zabieg antycellulitowy termoaktywny, który można wykonać w gabinecie kosmetologii . Ze względu na swoją skuteczność i szybkość efektów stał się numerem 1 wśród zabiegów antycellulitowych. Dlaczego jest skuteczny? Jak wygląda sam zabieg? Jakie sa odczucia? Czym w ogóle jest cellulit i dlaczego u nas występuje? Tego wszystkiego dowiesz się w dalszej części wpisu.

Na czym polega zabieg?

Zabieg opiera się na działaniu termoaktywnym. Oznacza to, że podczas zabiegu podnoszę temperatura ciała, a nałożone składniki aktywne zdecydowanie lepiej przenikają przez naskórek.

Jak wygląda zabieg antycellulitowy termoaktywny?

Zabieg zaczynam wykonywać od zrobienia peelingu wybranego obszaru ciała. Do tego służy mi specjalistyczny żel stymulujący limfę ( limfa, jest to płyn tkanowy, który spływa do naczyń chłonnych, a one tworzą układ naczyń limfatycznych ).

Stymulujący peeling

Peeling wykonuję bardzo intensywnie, to jest do zaczerwienienia się skóry. Jest to czynność bardzo ważna, która ma istotny wpływ na dalszy przebieg zabiegu.

Następnie wmasowuję ampułkę ze składnikami aktywnymi. Ampułki posiadają w swoim składzie substancje, które przyśpieszają metabolizm.

Substancje w apmułce wykazują działanie termogenne, co onacza, że ze zdwojoną siłą dochodzi do pobudzenia obszaru poddanego zabiegowi poprzez zwiększenie ciepła.

Ampułki ze składnikami aktywnymi

Ampułka w zabiegu antycellulitowym termoaktywnym zawiera także kompleks substancji, które mają za zadanie sprawić, aby koloryt skóry był bardziej jednolity

Gdy wmasuję ampułkę, następnie nakładam algową termiczna maskę, aby podnieść temperaturę ciała. Dzięki temu rozszerzają się naczynia krwionośne, co zaś ułatwia transport substancji aktywnych.

Substancje zawarte w masce pomagają w usuwaniu obrzęku wodno-limfatycznego, a także działają w sposób detoksykujący- toteż pomagają w usuwaniu niechcianych złogów.

Algowa maska termiczna

Po nałożeniu maski algowej owijam Cię folią strech na około trzy godziny. Jest to dość niezbędna czynność, która pozwala zachować ciepło oraz przedłuża działanie substancji aktywnych.

Folię trzymasz w domu około 3 godziny, po czym zdejmujesz i następnie wmasowujesz balsam lub oliwkę- próbkę otrzymujesz od kosmetologa wykonującego zabieg.

Jakie będziesz miała odczucia w trakcie trwania i po zakończeniu zabiegu?

Peeling wykonywany jest intensywnie, do zaczerwienienia skóry. Z pewnością wiele razy wykonywałaś peeling gruboziarnisty na ciało, więc wiesz, jak wyglada uczucie tarcia, natomiast w gabinecie uczucie jest troszkę bardziej intensywne.

Po nałożeniu ampułki nie ma odczuć znaczących, które mogłyby sprawić dyskomfort.

Uczucie igiełek towarzyszy Ci natomiast najbardziej przez kilka godzin po zrobionym zabiegu. Od drugiej godziny uczucie jest co raz bardziej intensywne, a skóra jest ,,drażliwa”. Delikatny dyskomfort w postaci delikatnego podszczypywania może utrzymywać się dobę po wykonanym zabiegu, aczkolwiek często mija on szybciej.

Zalecenia po zabiegu

Przede wszystkim należy pamiętać o piciu bardzo dużej ilości wody- musimy ,,wypłukać,, ze swojego organizmu niepotrzebne złogi.

Składniki aktywne

Spośród kilku najważniejszych składników, które mają znaczący wpływ na skutecznosć zabiegu możemy wyróżnić:

Spongilla– opatentowany składnik pozyskiwany z gatunku gąbka morska, która przyśpiesza metabolizm , przenika przez naskórek i dzięki temu przyśpiesza krążenie krążenie krwi i limfy. Odczuwamy to zjawisko w postaci igiełek, mrowienia, swędzenia, delikatnego szczypania.

Kompleks kwasów AHA– służy do ujednolicenia kolorytu skóry oraz jako podłoże do przenikania pozostałych substancji.

L-karnityna– odpowiedzialna jest za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie dalej przekształcana jest w energię.

Kofeina– w zabiegu antycellulitowym termoaktywnym spełnia fukncję rozrzerzenia naczyń krwionośnych i pobudza do szybszego metabolizmu.

Guarana– w zabiegu od spaabyss substancja ta została połączona z kofeiną, co dwukrotnie zwiększa intensywność i skuteczność zabiegu. Guarana zapobiega lipogenezie czyli ponownemu gromadzeniu się kwasów tłuszczowych( co nie znaczy, że możesz zjadać je bez końca )

Algi laminaria, brunatnice i spirulina– to substancje, które wpływają na oczyszczanie z zalegających w skórze złogów. Algi posiadają kwas alginowy, który działa liftingująco i nawilżająco na skórę. Algi pobudzają krążenie w naczyniach włosowatych wskutek czego polepszają przemianę materii i wygładzają naskórek. Bogate są także w witaminy z grupy B, beta-karoten oraz enzymy przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej.

Olejek eukalpitusowy i cynamon– posiadają działanie rozgrzewające.

Cellulit- dlaczego go posiadamy?

Kwasy i toksyny, to główne przyczyny powstawania cellulitu. Ich nadmiar nie może być zmagazynowany pomiędzy miesiączkowaniem we krwi, czy limfie i dlatego dochodzi do odkładania złogów w najbardziej niechcianych dla nas miejscach, czyli głównie biodra, uda i pośladki. Skąd bierze się nadmierna ilosć kwasów?

Oto tylko kilka przykładów:

kwas solny– nadmiar stresu,

kwas octowy– nadmiar słodyczy oraz nasyconych kwasów tłuszczowych,

kwas garbnikowy– picie nadmiaru czarnej kawy i herbaty,

kwas węglowy– picie dużej ilosci napojów gazowanych,

kwas szczawiowy– zawarty jest w szpinaku, rabarbarze,

kwas mlekowy– wytwarza się w trakcie aktywności fizycznej.

Przeciwwskazania do zabiegu antycellulitowego termoaktywnego

Żylakowatość, ciąża i laktacja, zakrzepica żył, schorzenia układu rodnego tj. mięśniaki, włókniaki i zespół policystycznych jajników, a także uszkodzenia skóry w miejscu poddanym zabiegowi.

Moja opinia o zabiegu

Jako profesjonalista pracujący w branży beauty wiele czytam i obserwuję. Wyciągam swoje wnioski i te z pozytywną opinią wprowadzam jako usługę do swojego gabinetu.

Moje serce skradł zabieg antycellulitowy termoaktywny, bo widzę po nim bardzo szybkie efekty i to jest to czego chcą klienci.

Jestem osobą o niskim progu bólowym, zabieg daje odczucia dyskomfortu, ale nie są to odczucia, które sprawiałyby ból.

Czy wykonam kolejny zabieg u siebie? Oczywiście, mam zamiar wykonywać go regularnie dla zachowania pięknej skóry.

6 komentarzy

 1. Kasia

  25 maja 2021 at 12:26

  Czy jest opcja zakupienia kosmetyków?

  1. admin

   1 lipca 2021 at 11:45

   Dzień dobry. Nie jesteśmy dystrybutorami kosmetyków. Zabieg jest profesjonalny wykonywany w gabinecie kosmetycznym.

 2. Justyna

  16 marca 2021 at 15:20

  Witam chciałam bym zakupić taki produkt czy mogę o wycenę

  1. admin

   31 marca 2021 at 07:41

   Dzień dobry. Obecnie zrezygnowaliśmy z zabiegów na ciało, ale z pewnością znajdzie Pani w #gorzowiewielkopolskim gabinet, który taki zabieg wykonuje.

 3. Uk

  21 lutego 2021 at 11:03

  Witam. Czy można u pani zamówić zestaw abyss?

  1. admin

   31 marca 2021 at 07:39

   Dzień dobry. Niestety nie jestem dystrybutorem.

Zostaw komentarz